Mitsis Blue Domes – opinia

      2 komentarze do Mitsis Blue Domes – opinia

Pięciogwiazdkowy, położony tuż przy nagradzanej Niebieską Flagą plaży hotel Mitsis Selection Blue Domes reklamowany jako najbogatsza oferta 24h all-inclusive w całej wiosce wakacyjnej Mitsis na wyspie Kos. Foldery kuszą wspaniałymi krajobrazami, 9 basenami, 7 restauracjami a la carte i 4 restauracjami z przekąskami, 6 barami oraz setkami innych udogodnień. Czy warto wybrać właśnie ten hotel dla spędzenia swojego urlopu na wyspie Kos? Mówię „sprawdzam”!

Mitsis Selection Blue Domes – recenzja niesponsorowana

Zanim rozpocznę pisanie właściwej recenzji muszę podkreślić, że poniższa opinia o Mitstis Blue Domes jest całkowicie niesponsorowana, nie związana z marką Mitsis, ani też firmą Grecos, która, z tego co kojarzę ma wyłączność na obsługę tego hotelu wśród polskich touroperatorów. Przedstawiam w niej wyłącznie moje doświadczenia, opinie i porady dotyczące tego hotelu. Jeżeli jednak z jakichś powodów przekonam Was do tego niego to zachęcam do skorzystania z oferty hotelu Mitsis na stronie Wakacje.pl poprzez ten link. Dzięki afiliacji i drobnym przychodom jakie z tego mam mogę prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami moimi wskazówkami i spostrzeżeniami oraz opowieściami o Grecji.

Inne opinie o Mitsis Blue Domes znajdziecie też na portalach takich jak Tripadvisor czy Wakacje.pl.

Mitsis Selection Blue Domes – dlaczego wybrałem ten hotel?

W oficjalnych katalogach Blue Domes prezentowany jest jako hotel klasy premium, kuszący snack-barami, 7 restauracjami a la carte, wieloma barami i bogatym programem rozrywkowym. W folderach prezentowany jest w imponującym stylu, a kaskadowo położone charakterystyczne niebieskie domki przypominać mają turyście o klimacie greckich wysp, znanym z Cyklad albo pobliskiej dla Kos wyspy Nisyros. Nie ukrywam też, że właśnie ta wizja, sielankowej wioski położonej nad Morzem Egejskim sprawiła, że wybrałem ten hotel jako destynację moich wakacji w Grecji kilka lat temu. Szukałem czegoś naprawdę spektakularnego, obiektu premium, który spełniłby najwyższe standardy i moje wymagania. Chociaż podróżowałem wcześniej do Grecji i wiedziałem, że nie zawsze należy liczyć na najbardziej zaangażowany i profesjonalny serwis to tym razem miałem naprawdę nadzieję, że spędzę wakacje premium.
Dodatkowo miałem już okazję być wcześniej w hotelu sieci Mitsis w Faliraki i choć nie był on bardzo luksusowy to jakość obsługi, posiłków i ogólny klimat sprawiły, że wierzyłem, że Mitsis Blue Domes będzie świetnym wyborem.

Położenie hotelu

Hotel Mitsis Blue Domes położony jest na obrzeżach Kardameny, na wzgórzach spadających do morza i jest najbliższym centrum Kardameny hotelem całej wioski wakacyjnej Mitsis. Ta składa się z kilku innych hoteli, m.in. Norida Beach (można korzystać w trakcie pobytu ze zjeżdżalni w tym hotelu oraz basenów), Family Village oraz Summer Palace. Położenie hotelu obrazuje zresztą powyższe zdjęcie, domki łagodnie spadają ku morzu, a na horyzoncie majaczy wulkan Nisyros. Co istotne, wszystkie pokoje w hotelu mają widok na morze, choć niektóre lepszy, niektóre gorszy.

Samo miejsce jest położone w odległości około czterdziestopięciominutowego spaceru od Kardameny. Obok hotelu znajduje się tylko jedna prywatna tawerna oraz wypożyczalnia samochodów. W samym kompleksie wakacyjnym mamy jednak dostęp do sklepu spożywczego, kościoła, parkingów, parku wodnego, plaży z darmowymi leżakami i centrum sportów wodnych. Jest tam naprawdę wszystko czego potrzebuje turysta i naprawdę wielu z nich nie rusza się wcale z hotelu. Ci, którzy nastawieni są jednak bardziej klubowo i imprezowo muszą liczyć się z koniecznością spaceru lub wzięcia taksówki do Kardameny.

Dla mnie ta lokalizacja jest wspaniała, nie każdemu jednak musi się ona podobać.

Zakwaterowanie

Zakwaterowano nas w jednym z bungalowów z niebieską kopułą po lewej stronie kompleksu. Bungalow oferował komfortową przestrzeń około czterdziestu metrów kwadratowych oraz sporą łazienkę. Wszystkie pokoje mają widok na morze. Najmniejsze pokoje znajdują się w budynku niedaleko recepcji i restauracji głównej. Wszystkie jednak są pięknie urządzone i świetnie utrzymane. Dla pragnących luksusu hotel oferuje pokoje z prywatnymi basenami oraz dwupiętrowe wille rodzinne. Do zakwaterowania nie można było się przyczepić, choć dwa razy niestety zepsuł się mechanizm otwierający drzwi do pokoju, co wymagało wezwania technika. Technik, jak to w Grecji, przybył według czasu GMT (Greek Maybe Time).

Poza tymi drobnymi niedogodnościami nie było jednak żadnych problemów z zakwaterowaniem, jakością klimatyzacji, czy czystością. Hotel na medal!

Opcje gastronomiczne

Jeżeli chcesz się odchudzić to nie jedź do tego hotelu! Opcji gastronomicznych jest multum! Gdy przyjechaliśmy już dosyć późno, bo około 23.45 jedynym otwartym miejscem była naleśnikarnia. Od razu rzuciliśmy się na świetne naleśniki, które pozwoliły nam przeżyć do rana. A od rana… cóż 🙂 Totalna fiesta gastronomiczna. Świeżo wyciskany sok pomarańczowy na śniadanie, capucciono serwowane do stolika, wybór warzyw, owoców, wędlin, słodkości, a także bardziej tradycyjnego bufetu śniadaniowego robił wrażenie. Lunch możecie zjeść zarówno w restauracji głównej, gdzie nie brakuje naprawdę świetnie przyrządzonych opcji, świeżego gyrosa, ryb, owoców morza, ale także w jednej z restauracji ala carte lub snack barów. My korzystaliśmy z lunchu w restauracji włoskiej, ale sprawdziliśmy też niemiecką piwiarnię, ouzerię (gdzie można dostać klasyczne greckie mezze), gyrosiarnię (naprawdę świetne gyrosy), sushi corner (który był najsłabszą opcją kulinarną ze wszystkich wymienionych). Wszędzie oprócz sushi naprawdę było świetnie.

Kolację w głównej restauracji oraz restauracjach ala carte umila wybór alkoholi brandowanych sieci Mitsis, między innymi świetne białe wino. Wybór jest szalony, jeżeli chodzi o kolację to korzystaliśmy także z restauracji greckiej oraz azjatyckiej. Było naprawdę świetne, a obsługa wzorowa. Jeżeli jesteś naprawdę głodny to zawsze możesz też liczyć na przekąski jak tradycyjne naleśniki z serem wysmażane na plaży) oraz lody w ciągu dnia, które wozi po całym hotelu uśmiechnięty pan z obsługi.

Udogodnienia i usługi

Hotel ma bardzo szeroką plażę z wieloma dostępnymi miejscami, przy basenach, kaskadowo spadających do morza leżaków jest mniej, ale nigdy nie mieliśmy problemu ze znalezieniem miejsca. Co ważne, woda w basenach jest morska, co dla jednych będzie dużym plusem, a dla innych minusem. W specjalnie wydzielonej strefie dla najmłodszych brodzik ma słodką wodę.

Bary, wybór alkoholi, także zachodnich marek, drinki to mocna strona hotelu. Menedżerowie na bieżąco nadzorują działanie hotelu oraz personelu, czasem też dopytują gości o ich wrażenia. Przykładowo, idąc do baru po drinka zostałem grzecznie zagadnięty przez menedżera dlaczego idę do baru, a nie czekam na obsługę kelnerską. Cóż, akurat żaden kelner mnie nie zauważył. Menedżer szybko zaradził sprawie.

Udogodnienia obejmują także spa, centrum sportów wodnych (polecam lot paralotnią za motorówką, świetne doświadczenie!).

Jednym z ciekawszych doświadczeń była możliwość skorzystania z udogodnień hotelu Hotelu Mitsis Ramira Beach w Psalidi. Wybraliśmy się tam na lunch i plażowanie w jeden z dni, aby sprawdzić jak wygląda to po drugiej stronie wyspy. Połączyliśmy to z wycieczką do miasta Kos.

Obsługa

Obsługa to naprawdę odrębna historia. Ilość uśmiechniętych ludzi z całej Europy, którzy będą Cię obsługiwać, pomagać bądź dbać o Twoją rozrywkę jest naprawdę adekwatna do wielkości hotelu. Dla samego barmana baru plażowego, Gerarda, z pochodzenia Albańczyka, i jego obsługi wraca do tego hotelu co rok bardzo wielu klientów. Gerard potrafi bezbłędnie określić skąd pochodzisz po tym, co zamawiasz. Na plaży oraz przy basenach mamy także obsługę kelnerską, która jest dyskretna i pomocna.

Czy było coś co mi się nie podobało w Mitsis Blue Domes?

Nie, nie było niczego co dyskwalifikowałoby w moich oczach ten hotel, nawet średnie doświadczenie kulinarne w sushi barze zrzuciłem na karb tego, że to Grecja, a nie Kyoto. Jedyne co mnie zirytowało to dwukrotny problem z dostaniem się do pokoju, któremu zaradził technik wymieniając baterię w drzwiach. Poza tym? Naprawdę życzę wszystkim tak komfortowego urlopu.

Zawsze oczywiście znajdą się turyści, którzy narzekają, np. na zimną wodę w basenach, czy to, że napoje na plaży podawane są w papierowych kubeczkach, mnie jednak przekonuje, że morska woda jest po prostu czystsza i łatwiejsza w utrzymaniu a papierowe kubeczki bezpieczniejsze.

Czy wybrałbym się znowu do Mitsis Selection Blue Domes?

Tak, nawet to zrobiłem. Byłem bardzo zadowolony. Dla mnie ten hotel to synonim naprawdę luksusowych wakacji. Oczywiście z pewnością można znaleźć bardziej luksusowe hotele, gdzie śmiertelnik nie ma wstępu, ale Blue Domes jest miejscem, które oferuje naprawdę bardzo dobrej jakości usługi, w cenach, które, szczególnie w maju czy na jesieni są naprawdę genialne – dlatego bardzo polecam każdemu, kto dysponuje odpowiednim budżetem. Nie zawiedzie się.

Oczywiście nie jest tak, że jeżdżę do tego hotelu co roku, ale wielokrotnie wybierałem także inne hotele sieci Mitsis, ufając w dobrze znany standard i nigdy się nie zawiodłem.

Mitsis Selection Blue Domes – jak znaleźć ofertę?

Ofertę wypoczynku w Mitsis Selection Blue Domes znajdziecie na stronie Wakacje.pl.

 

2 thoughts on “Mitsis Blue Domes – opinia

  1. Błażej Sarzalski

   Cześć, przepraszam, że nie zwróciłem uwagi na ten aspekt w mojej recenzji.

   Jeżeli chodzi o osoby na wózkach inwalidzkich to w teorii ten hotel jest dostosowany do tego typu osób, natomiast w mojej ocenie jest to tylko teoretyczne i tylko dla najsprawniejszych osób. Dlaczego? Ponieważ hotel położony jest na zboczu wzgórza, które opada ku morzu, co prawda łagodnie, ale jednak od najdalej położonych domków do budynku głównego, w którym mieści się bar nocny, strefa spa, basen, restauracja główna jest może 150-200 metrów i to pod górkę. Na tym nie kończy się problem, bo dojeżdżając do tego budynku trzeba skorzystać z windy albo schodów. Winda niestety jest mała, ciasna i z tego co widziałem podczas jednego z pobytów zawodna, gdyż była kilka dni w „maintanance”. Jest to winda zewnętrzna, więc różne rzeczy się dzieją.

   Myślę, że musisz samodzielnie przeanalizować czy dasz radę. Trudno mi się postawić w sytuacji osoby z problemami ruchowymi, ale myślę, że szczególnie starsze osoby i te, które nie radzą sobie samodzielnie na wózku będą miały trudności. Osoby młodsze, silniejsze, radzące sobie samodzielnie na wózku lub też o kulach lub z użyciem protez – takie osoby widziałem i radziły sobie nieżle.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *