Nisyros bez biura podróży

      Brak komentarzy do Nisyros bez biura podróży

Nisyros jest jedną z wysp Dodekanezu, najłatwiej dostać się na nią z wyspy Kos, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko imienia Hipokratesa. O tym jak tam trafić i co ciekawego można tam zobaczyć opowiem w tym poście.

Wyspa Nisyros to niewielki grecki raj położony w archipelagu Dodekanezu, którego piękno i urok przyciągają turystów z całego świata. Choć nie jest ona jednym z najpopularniejszych miejsc w Grecji, to z pewnością zasługuje na uwagę ze względu na swoje wyjątkowe atrakcje i charakterystyczny styl życia.

Aby dostać się na Nisyros, najlepiej wsiąść na prom w porcie w Kos lub Kardamenie i popłynąć w kierunku wyspy. Rejs trwa zaledwie około godziny minut, a widoki na morze i pobliskie wysepki z pewnością zrobią na Tobie wrażenie. My skorzystaliśmy z rejsu z portu w Kardamenie wykupionego w lokalnym biurze podróży. Jest to opcja o wiele tańsza niż wycieczka z przewodnikiem. Byłem na jednej i na drugiej i to co mogę powiedzieć to tylko tyle, że te organizowane przez polskie biura podróży nie wnoszą wiele – o wiele więcej dowiecie się o Nisyros z przewodników.

/ Wypływamy z Kardameny /

Po przybyciu na wyspę, możesz wynająć samochód lub skuter, aby przemieszczać się po niej z większą swobodą. Warto też zauważyć, że Nisyros jest bardzo dobrze skomunikowana autobusami, dlatego jeśli chcesz oszczędzić na transporcie, to z pewnością znajdziesz dogodne połączenia.

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, to Nisyros tylko z pozoru ma niewiele do zaoferowania. Na pewno warto odwiedzić wulkan, który stanowi jedną z głównych atrakcji wyspy. Wulkan jest aktywny i można podziwiać wyjątkowe krajobrazy, które powstały wskutek jego działalności. Wulkan nie tylko zobaczysz, ale także poczujesz, gdyż opary gazów siarkowych wgryzają się w nozdrza, a drobinki pyłów wulkanicznych zostają na ubraniach na długi czas. Warto więc wziąć to pod uwagę odwiedzając samą kalderę, która udostępniona jest do zwiedzania.

/ Widok na krater wulkanu Nisyros /

Warto też zobaczyć klasztor Panagia Spiliani, który położony jest na szczycie klifu i zapewnia niesamowite widoki na okolicę. Kolejnym ciekawym miejscem jest wioska Nikia, która słynie z białych domów i wąskich uliczek. Warto tam też zobaczyć jedyny na świecie, klasztor Kobelki, którego budowę rozpoczęto w XI wieku.

/ Nikia /

/ Nikia /

Osoby, które odwiedziły Nisyros, chwalą sobie spokój i ciszę, jakie panują na wyspie. To idealne miejsce dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku i pośpiechu codziennego życia. Wyspa oferuje też wiele możliwości uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing czy kajakarstwo.

Nie spotkacie tam dużych hoteli oraz piaszczystych plaż, jednakże, Nisyros to wspaniałe miejsce dla osób, które szukają wakacji w spokojnej atmosferze, z dala od zgiełku dużych kurortów. To idealne miejsce dla miłośników natury, wulkanów, ale także dla osób, które chcą poczuć klimat prawdziwej greckiej wioski, ze względu na swoją niewielką powierzchnię, można ją zwiedzić w ciągu kilku dni, co czyni ją idealnym miejscem na krótki wypoczynek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *