Wycieczka do tygrysów w Faliraki

      1 komentarz do Wycieczka do tygrysów w Faliraki

No wiadomo, z tym Faliraki, to generalnie jest tak, że możesz tam albo iść na imprezę, albo iść na imprezę, albo… iść na imprezę 🙂 No, ktoś po prostu postawił przy brzegu Morza Egejskiego zupełnie pozbawioną klimatu wioskę wakacyjną, z kilkoma ulicami na krzyż, masą sklepów z importowanymi z Turcji podróbkami, barów, peep showów i nie najgorszą plażą.

Na szczęście, jeżeli masz w sobie trochę ciekawości, lubisz spacerować i jesteś poza wysokim sezonem (podczas wysokiego sezonu można paść trupem przy takich spacerkach 🙂 ), możesz sobie trochę pozwiedzać na nogach, tak jak czyniłem to ja, krążąc po okolicznych wioskach i gajach oliwnych.

I tam trafiłem na… tygrysy!

Go get them Tiger!

Nie wiem, czy rezydenci opowiadają o tym na spotkaniach (bo chodzę na takie spotkania w kratkę, akurat na Rodos nie chodzę), ale gdy sam to odkryłem, podczas jednej z wędrówek, to byłem mega zaskoczony. Na wyspie są tygrysy. Są one pod opieką greckiego rządu, zamknięte oczywiście w klatach (dosyć dużych na szczęście). I są całkiem niedaleko.

Jak do nich dotrzeć? Drogą lokalną w stronę miejscowości Kalithea, skręć w lewo naprzeciwko hotelu Esperides Family Village (obok parku wodnego) i idź serpentynami w górę. Ja szedłem tam dlatego, bo z oddali, na górze tej majaczył niewielki kościółek (oznaczony na Googlemaps jako Hagia Sophia), położony widokowo na wzgórzu. Chciałem sobie zrobić fajną fotkę.

/ kościółek Hagia Sophia /

No i zrobiłem 🙂 Gdy dojdziesz do kościółka, nie schodź tą samą drogą, ale idź dalej, tak jakbyś schodził drugą stroną góry – w dół, zaraz po prawej stronie usłyszysz zwierzęta, zobaczysz też pawie, osiołki, kozy i schody, którymi możesz skrócić sobie zejście. Tam też mniej więcej są tygrysy.

/ Tygrys, wersja 2006 r. /

Napis głosi, że znajdują się pod ochroną rządu greckiego. Prawda jest chyba jednak taka, że rząd nie ma pieniędzy i nie wiadomo co z nimi zrobić, bo cały piękny park, który jeszcze w 2006 roku (gdy robiłem te zdjęcia), bardzo zarósł wszelką roślinnością i wygląda na nieco zaniedbany.

/ Tygrys chyba zjadł kawałek tabliczki w 2016 r. /

Istotna informacja jest taka, że nie dojedziecie do końca drogi samochodem. Na wysokości kościółka usypany jest wał ziemny na środku drogi (stan na 2016 rok), który egzekwuje zakaz wjazdu na teren parku.

Cała wycieczka, wraz z dojściem z centrum Faliraki do tygrysów i z powrotem, to około 2-3 godziny. Ponieważ po drodze nie ma sklepów, zaopatrzcie się w picie jeszcze w Faliraki.

One thought on “Wycieczka do tygrysów w Faliraki

 1. windowsanTax

  A favorite of Window Conditions customers, extraordinarily in the west, our sliding windows integrate advanced technology to achieve naval scuttlebutt heights in mastery and doing while providing uncomplicated, wonderful profiles. Facilitated at super aspire to and craftsmanship, working of Window Area’s Sliding Windows is b, greatest to years of relish and delight.
  https://www.similarweb.com/website/lluminare.com
  … la mode styling with horizontally exciting sash.
  Can be customized in multitudinous configurations to diligence any space.
  Sash interval on dual barrel methodology, ensuring affable sliding.
  ENERGYSTAR qualifying barometer packages.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *